středa 4. března 2009

Splněný sen!

Jako malej kluk jsem k hudbě nějak zvlášť neměl a kdybch měl shrnout svojí činnost hraní na nějaký hudební nástroj, tak asi nejvíc mam nahráno na housle. Pak jsem ještě chtěl zkusit elektrický piáno, ale dostal jsem takový to malý od Casia a u toho jsem dlouho nevydržel. Škoda že už tenkrát, při návštěvách hudebky, jsem neotevřel hubu a neřekl, co bych opravdu chtěl zkusit ... jednoznačně bicí! Bohužel tenkrát ani později jsem z dispozičních důvodů nemohl žádné vlastnit. Párkrát jsem zašel do zkušebny Míry Plazíka z Paraletu a ten mě na ně nechal hrát. Bohužel jak rychle jsem se do toho obul, tak rychle jsem byl nucen skončit. RK Opera, kde měli kluci zkušebnu, se vrátila do vlastnictví pionýrů. Tak hudbě zmar ...

Nicméně na hudební nástroje jsem nezanevřel a pořídil si aspoň djembe. Nejdřív malé, pak větší, pak půjčené ještě větší a jak čas plynul s kamarádama v Plzni jsem začal hrát v kavárně Jabloň (viz. Djembe Jam, archiv). A pak to přišlo. Jen tak mezi řečí jsem se zeptal provozní Růži, zda by třeba nešlo, mít v kumbálu, sousedícím s kavárnou, bubny. A světe div se, řekla mi: "Jasně, žádnej problém"! No tak teda žádnej problém, řekl jsem si i já a po bubnech jsem rozhodil sítě.

Netrvalo dlouho a našel jsem. Dokonce nikterak daleko, asi 4 Km od domova. Sídlí tam chlapík, co hraje "taky" na bubny a má jich plnej barák, protože je prodává :) Vlastně celej jeho barák jsou hudebniny od suterénu, až po podkroví. Doporučuji hudebníkům právě jeho hudebniny, protože i já jsem tam našel to, co jsem hledal. Základní sestavu pro začátečníky Dynamic ...Samotná koupě bubnů by vydala na další článek a to drama tu popisovat raději nebudu .) Nicméně díky Fíšovi za odvoz, Zdendovi za garáž a Lindičce (pusince) za odbornou pomoc, jsme je mohli hned postavit a vyzkoušet. Paráda, to byl nářez! Než jsem je poprvé vůbec zkusil, tak byla jedna palička namaděru :DD

Škopky už jsou teď ve zkušebně a snažim se na ně hrát co to jde. A ono to pomalu snad půjde. Vždyť se na to těšim nějakých 11 let!!!

2 komentáře:

Pája a Jíťa řekl(a)...

Nazdárek bombarďáku!
To koukám na ty tvoje bicí!!!
Máš podobný hoby jako já:))
Stejně jako ty jsem chtěl vždy hrát na bubny a letos k vánocům to konečně vyšlo:)))
Moje bicí jsou z důvodu prostoru trošku menší ale jsou fakt parádní!!!
Yamaha DD-65.
Koukni na tohle...
....časem to snad budu taky umět...
http://www.youtube.com/watch?v=iBp60bujuIM&feature=related
Zdar bubnům a nasraným sousedům!!!
Pavel

Michal Topič řekl(a)...

Nazdárek.

Tomuhle říkáš bicí?? ;))
Teda je fakt, že jestli tam jsou aspoň dvě tužkový baterky, tak to můžeš vzít i k táboraku .. :D

Ale vážně, na blbnutí sto stačí no. Já teď nedávno hrál na elektronický bubny u kamaráda. To byl nářez! Má tam všechno možný a to už si člověk zabouchá. Ale tisíc euro za ně fakt nedam.

Dřevo je dřevo :) Někdy ti pošlu nahrávku, ať se zasměješ jak to zatim mrvim. Ale to přijde, jen trénovat....