neděle 27. dubna 2008

MAJÁLES 2008

Tak jsou za námi další studentské slavnosti Majáles 2008. Ty letošní se opravdu vydařili! Přišlo hodně lidí, dorazilo spoustu skvělých kapel a hlavně bylo moc krásné počasí. Na páteční akci na námku jsem nebyl, neb jsem se šetřil na sobotu :-) Ale co jsem slyšel, bylo tam docela plno a stáálo to za to.
Sobotním majálesem v amfiteátru na Lochotíně jsem si to každopádně vynahradil. Nedalo se samozřejmě stihnout oběhnout všechny kapelky, když byly tři stage, ale i tak si myslím, že jsme stihli ty nejzajímavější a nejlepší. Jako první nás rozhoupali Fast food orchestra. Zahráli na prostřední Snowbitch stage a fanoušků měli požehnaně. Dalo by se říct, že bylo vyprodáno :) No, pak přišla klasika v podání Sto zvířat na hlavním pódiu - šli do toho s vervou! Řekl bych, že hráli nový věci a prokládali to starejma dobrejma peckama. Lehce v africkém nádechu a hlavně ve smyslu revoluce to rozbalili United Flavour.
Ještě něž se pomalu začlo stmívat, chtěl jsem zajít do Altán stage na punk, na kapelu Do řady! Ale nějak jsme se zasekli na půl cesty a z dálky jsme sledovali hlavní pódium, kde to rozbalila Vypsaná fixa. Stejně jsme totiž pak měli v plánu jít na Le Pneumatiq a myslím, že jsme udělali dobře. Fixu znám už nazpaměť a něco nového je občas taky potřeba.
V půj jedenácte to pak na hlavní stage přišli rozbalit PA-LI-TCHI. Což je uskupení lidiček, kteří točí všemožně s ohněma a UV tyčema a vlastně vším možným, co svítí ... Paráda, slast pro oči! No a nakonec headlineři, kapela Tleskač! Ti nás opět rozpumpovali tak, že jsem si zapomněl vzít bundu a celou neděli jsem tak prohepčíkoval a prosmrkal ;-) Ale co stálo to za to! I ta cesta na Sady po tramvajových kolejích. Pak taxíkem domů a spát...

Tak doufám, že se zase za rok všichni sejdeme!
. : fotky jsou opět "ukryty" pod úvodním obrázkem : .

Žádné komentáře: